İNSAN VE HAYAT HAZİRAN 2020 (124.SAYI)

0,00 ₺
Stokta var
SKU
IH124620

Afrika'da Ramazan-ı Şerif

Samples
Sample
Links

Değer

Ayların şahı, on bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerîf’i uğurladık. Şimdi önümüzde on bir aylık bekleyiş ve özlem var.

Ramazan-ı Şerîf’te oruç tutarken tokluk nimetinin değerini anladık, Mevla’dan gelen nice rızıklar için uzun şükürler ettik. Bugünler, bir şeyin daha değerini hatırlattı bize: Salgın endişesi olmadan, dünya üzerinde dilediğimiz şekilde hareket edebilmenin kıymetini ve bunun büyük bir nimet olduğunu.

Bugüne kadar kitaplardan, hep tarihteki salgınları okuduk. Kıtaları, devletleri, beldeleri teslim alan salgınların, ocakları nasıl söndürdüğünü okurken, aklımızın ucundan bile geçmiyordu, bir gün bize de uğrayacağı. Devrim niteliğinde ilerlemeler kaydeden yüzyılımızın sağlık sektörü, bırakın organ nakletmeyi, 3D teknolojiyle yeni organlar yaparken, mikroskopta bile görünmeyen virüsün mü üstesinden gelemeyecekti?  Ama umulmayan oldu ve Covid-19 virüsü dünyayı teslim aldı.

Dünya genelinde böyle tarihî anlar yaşanırken İnsan ve Hayat Dergisi olarak virüsle ilgili birçok konuyu çalışabilirdik. Siz okurlarımız için konunun en faydalı yönünü bulmaya çalıştık. Dünya Pandemiye Teslim Olur “Ve İnsan Kendini Sorgular” kapak konusuyla, umulmayanın teslim aldığı dünyamızın genelinden, değerli analizleri topladık. Farklı ülkelerden insanların değer aşılayan fikirlerini okuduğunuzda, Hazreti Allah’ın devrimizin insanlığına gönderdiği, kendisi küçük etkisi büyük, virüs imtihanını sorgulamanız hayli mesafe kat etmiş olacak.

Yine bu sayımızda birbirinden kıymetli, okuruna değer anlatan yazılar var. “Hastalık Hissedilir; Sağlıksa Hissizdir”, “Korona Günlerinde İnsanın Kendine Yolculuğu”, “Virüs Korkusu” ve son olarak “Evdeki Hayatın Şifreleri” başlıklı yazılar bunlardan birkaç tanesi.

SÜZGEÇ bölümünde bu ay, “Market Kullanma Kılavuzu”  başlıklı yazıyı bulacaksınız. Aynı markanın, aynı ürünün neden farklı yerlerde farklı fiyatlarla satıldığının peşine düşen yazarımız, sık sık yaptığımız market alışverişi için değerli tavsiyelerde bulunuyor.

“İçinde Yaşadığım Dünyada Hayat Var, İçimde Yaşattığım Dünyada Hayal” başlığıyla, sizler için özel hazırlanan Genç Hayat ekimizde bu ay neler yok ki? Gerçek hayal ile ham hayalin farkı, kervanın yolda düzelmesi meselesi, şiirler, hikayeler, kitaplardan derlenen ve gençlik çantanızda bulunması gereken değerli tavsiyeler ve birbirinden güzel espriler… Hem okuyup hem de sevdiklerinizle paylaşabileceğiniz güzel bir sayı.

Dünya üzerinde gönlümüzce dolaşıp bayramları bayram olarak yaşayacağımız, nice güzel günlerin değerini bilmek ümidiyle…

Kendi Yorumunuzu Yazın
Yorumladığınız ürün :İNSAN VE HAYAT HAZİRAN 2020 (124.SAYI)
Back to Top